• Tüm Kategoriler
 • ALLAH'a Sığınma Duaları

  ALLAH’a Sığınma Duaları

  Peygamberimiz (s.a.v.), dünya fitnesi, yaşlılık, tembellik, acizlik, günah, borç yükü, kabir azabı, cehennem azabı, fakirlik ve zenginlik fitnesi, üzüntü, keder, korkaklık, cimrilik, düşman istilası; dilinin, gözünün, kulağının, kalbinin ve tenasül uzvunun şerri, zillete düşme, açlık, üzüntü ve keder, zulüm, kötü amel ve kötü ahlâk, şirk, küfür, nifak, hainlik ve benzeri pek çok konuda Allah’a sığınmış, mü’minlerin de sığınmasını istemiştir. Peygamberimizin Allah’a sığındığı duaların bir kısmı şunlardır:

   

  bölüm4 86.pdf

  “Allâhümme! İnnî e’ûzü bike en üradde ilâ erzelil-‘umüri. Ve e’ûzü bike min fitnetid-dünyâ.”

  “Allah’ım! Ömrün en sıkıntılı günlerine kadar yaşamaktan sana sığınırım. Dünya fitnesinden sana sığınırım.” (Buhârî, De’avât, 36)

   

  bölüm4 86.pdf

  “Allâhümme innî e’ûzü bike minel-keseli vel-heremi vel-me’semi vel-meğrami Ve min fitnetil-kabri ve ‘azâbil-kabri, Ve min fitnetin-nâri ve ‘âzâbin-nâri Ve min şerri fitnetil-ğınâ Ve e’ûzü bike min fitnetil-fakri Ve e’ûzü bike min fitneti’l-mesîhıd-deccâl.”

  “Allah’ım! Tembellikten, düşkünlük derecesinde yaşlılıktan, günahtan ve borç yükünden, kabir fitnesinden ve kabir azabından, cehennem fitnesinden ve cehennem azabından, zenginlik ve fakirlik şerrinden sana sığınırım. Fakirlik fitnesinden Sana sığınırım. Deccal Mesih’in fitnesinden sana sığınırım.” (Buhârî, De’avât, 38; Nesâî, İstiâze, 26–27)

   

  bölüm4 88.pdf

  “Allâhümme! İnnî e’ûzü bike minelhemmi vel-huzni vel-‘aczi vel-keseli vel-cübni vel-buhli ve dale’ı’d-deyni ve ğalebetir-ricâl.”

  “Allah’ım! Kederden ve üzüntüden, acizlikten ve tembellikten, korkaklıktan ve cimrilikten, borç yükünden ve düşmanların galip gelmesinden Sana sığınırım.” (Buhârî, De’avât, 39; Nesâî, İstiâze, 7, 25)

   

  bölüm4 88.pdf

  “Allâhümme! İnnî e’ûzü bike min ‘azâbi cehenneme. ve e’ûzü bike min ‘azâbil-kabri. Ve e’ûzü bike min fitnetil-mahyâ vel-memâti. Ve e’ûzü bike min şerril-mesîhıd-deccâl.”

  “Allah’ım! Cehennem azabından Sana sığınırım. Kabir azabından Sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım. Mesih Deccal’in şerrinden Sana sığınırım.” (İbn Hıbbân, İstiaze, No: 999; Nesâî, İstiâze, 27, 47; Buhârî, De’avât, 37)

   

   
     
  Türkiye'nin En Büyük Mevlid Hediyesi Alışveriş Sitesi © MEVLİD E-Ticaret Paz. Sat. İth. İhr. LTD. ŞTİ. / 2013

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.