• Tüm Kategoriler
 • Kızma Birader ve 9 Taş Oyunu - Ahşap

  Fiyat:
  159,00 TL
  Havale / EFT:
  155,82 TL
  28,62 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
  Ahşap Kızma Birader ve 9 Taş Oyunu

  İçindekiler
  - Ürün içerisinde bir adet oyun alanı(bir yüzü Kızma Birader, diğer yüzü 9 Taş)
  - Kızma Bireder için; 4 oyuncu için farklı renklerde 4’er tane olmak üzere toplam 16 piyon
  - 1 adet zar
  - 9 Taş için;  iki oyuncu için de 9’ar tane olmak üzere toplam 18 taş

  6mm kaliteli mdf malzemeden üretilmiş olup 25X25 cm ebadındadır.

  Kızma Bireder Nasıl Oynanır?

  Kızma birader oyunu 4 kişi ile oynanabilen bir oyundur ve her oyuncunun 4 tane kendine has rengi olan piyonu vardır. Oyunculardan her birinin sırayla zar atma hakları bulunur ve sırası kendisine gelen oyuncu ancak zarda 6 rakamını atabilirse bir piyonunu hücresinden çıkarıp oyuna tam anlamıyla başlayabilir. 6 rakamını atamayan oyuncu zar hakkını kaybeder ve sıra diğer arkadaşına geçer. Bir oyuncu 6 rakamını atana kadar denemek zorundadır. 6 rakamını atarak piyonunu oyun pistine çıkaran oyuncu sırası kendisine geldiğinde attığı zar numarası kadar oyun pistindeki yuvarlak kutucuklarda ilerleme hakkına sahiptir. Oyuncular zar ile 6 rakamını her attığında bir piyonu oyun pistine çıkarma hakkına sahiptir. 6 rakamını atan oyuncunun bir zar atma daha hakkı vardır. Böylece 4 piyonunu da hücresinden çıkaran ve bu piyonlarını bir tam tur atarak parkurun sonundaki kutucuklara ilk dizen oyuncu oyunu kazanır. Ancak oyunda oyuncuları biraz zorlamak için bazı kurallar vardır. Bir piyon başka bir piyonun üstüne gelirse alttaki piyon hücresine dönmeye mecburdur ve oyuncu 6 rakamını atıncaya kadar hücresine dönen piyon beklemek zorundadır.

  9 Taş Nasıl Oynanır?

  Oyunda esas amaç, oyun alanında üç tane aynı renkteki taşı bir araya getirerek rakibin taşını saf dışı bırakmaktır.
  Oyun iki oyuncu ile oynanır. Kura atışı yapılır ve kazanan kişi ilk taş ile oyunu başlatır. İkinci hamleyi diğer oyuncu yapar ve her iki oyuncunun elindeki 9 taş bitinceye kadar taşları oyun tahtası üzerine koyarlar. Bu sırada oyunculardan herhangi biri yatay ya da dikey olarak üçlü yapmışsa rakibinin bir taşını tahtadan alır ve oyun dışı bırakır. Rakibin daha önce yaptığı üçlü varsa üçlüyü bozamaz. İstisna olarak rakibin üçlü dışında taşı yoksa üçlü bozularak bir taş alınır. Çapraz 3 taş yapılamaz.
  Her iki oyuncu da 9 taşı oyun alanına bırakmadan oyun alanındaki taşları oynatamazlar. Oyuncular tüm taşlarını oyun tahtasına koyduktan sonra çizgiler üzerinde birer hamle yaparak üçlü yapmaya çalışırlar. Yaptıkları üçlüler ile rakibin bir taşını alabilirler. Oyuncular yaptıkları üç taşı ileri-geri yaparak tekrar üç taş yapabilir ve rakibin bir taşını oyun dışına alabilir.
  Oyun tahtasında herhangi bir oyuncunun üç taşı kalırsa o oyuncu taşlarını istediği gibi hareket ettirebilir. Yani sağına ya da soluna gitmek zorunda değildir. Tahtada boş olan herhangi bir noktaya taşını koyabilir.
  Her bir oyuncunun hamle yapmak için 3 dakika süresi bulunur. Oyun en fazla 20 dakika sürer. 20 dakika sonunda tahta üzerinde daha fazla taş sahibi olan oyuncu oyunu kazanır. Oyun alanındaki taşlar eşitse, oyun sırasında ilk üçlü yapan oyuncu kazanmış olur. Oyun devam ederken iki taşı kalmış olan oyuncu oyunu kaybeder.
   
  Diğer Özellikler
  Stok Koduzeka-oyun-kizma-Birader-9tas
  MarkaMevlid Hediyesi
  Stok DurumuVar
   
     
  Türkiye'nin En Büyük Mevlid Hediyesi Alışveriş Sitesi © MEVLİD E-Ticaret Paz. Sat. İth. İhr. LTD. ŞTİ. / 2013

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.